Żaczek Krakowski dla klas II rozstrzygnięty i zdjęcia


2013-04-06

W dniu 5.04. 2012r. w auli Collegium Maius, najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyło się uroczyste wręczenie naród i wyróżnień w konkursie „Żaczek krakowski”.  Zadaniem konkursu było wykonanie przez dzieci ”Księgi  Odkryć”,  z zastosowaniem różnych technik .

JURY po dokonaniu oceny  73 prac nadesłanych na konkurs nagrodziło je w trzech kategoriach:

  • Księga najpiękniejsza (najstaranniej wykonana)
  • Księga najoryginalniejsza, najciekawsza (pod względem wykonania lub zawartości)
  • Księga najbardziej odkrywcza (zawierająca najwięcej odkryć lub najciekawsze odkrycia)

W kategorii Księga najbardziej odkrywcza przyznano 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia.

Drugie z wyróżnień otrzymał zespół z klasy 2b. Skład ekipy: Lilianna Świerkosz, Maja Wojtowicz, Paulina Kojder, Karolina Bienia, Paulina Studnicka. Opiekun:  p. Joanna Wilkońska  ...  więcej zdjęć.

 

JURY przyznało też  4 Wyróżnienia  Honorowe za szczególną współpracę międzypokoleniową w tym konkursie, jedno z nich otrzymała  Księga  klasy 2a z SP nr 93  – opiekun:  p. Magdalena Tichoruk.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Wystawa pokonkursowa i szczegóły o konkursie: ... 

 

Część ksiąg nadesłanych na konkurs została nagrodzona  zakwalifikowaniem  na wystawę pokonkursową, przygotowaną w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) w oddziale dla dzieci (parter, pokój 48), która będzie czynna od  5 do 26 kwietnia 2013 r. w godzinach otwarcia biblioteki (pon., wt., śr., pt.: 10.00- 19.00, czw.: 12.00 -19.00, sob. 10.00-14.00)

Z zasad konkursu:

Klasa powinna być przygotowana tematycznie przez nauczyciela lub wziąć udział  w trzech zaproponowanych przez organizatorów aktywnych formach zajęć :

„U źródeł wiedzy” – warsztaty muzealne w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Wyprawa do wrót mądrości” – zajęcia edukacyjne podczas wycieczki po Krakowie obejmującej doświadczenia poszukujące na trasie od ul św. Anny (przy Plantach) przez Collegium Maius) a następnie dotarcie do Collegium Novum.

„Żaczek i Tajemna Księga”  – zajęcia w placówce szkolnej obejmujące mini formę teatralną oraz warsztaty tematyczne.

Klasa miała przygotować  3-5  „Ksiąg Odkryć” w różnych technikach, prezentujących zdobyte wiadomości i ciekawostki. Projekt  i wykonanie - wyłącznie samodzielne -  przez zespoły liczące 4 lub 5 dzieci.