Gra Terenowa „Śladami Niepodległości”

2012-11-14

8 listopada 2012 roku odbyła się czwarta edycja gry terenowej „Śladami Niepodległości”, której patronuje Małopolski Kurator Oświaty.

Jej celem jest zachęcenie uczniów, nauczycieli oraz szkoły do kultywowania tradycji patriotycznych poprzez nowoczesne formy, ze szczególnym uwzględnieniem wkładu mieszkańców Krakowa w dzieło odzyskania niepodległości.

W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 800 uczniów, 50 nauczycieli i 60 studentów – wolontariuszy, pomagających w jej przeprowadzeniu. Uczestnicy mieli do wykonania siedem zadań
w różnych częściach miasta, po czym pięcioosobowe reprezentacje poszczególnych klas musiały rozwiązać test, wykorzystując wiedzę zgromadzoną w terenie.

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 93 zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych i zdobyła puchar Organizatorów imprezy.

Spośród uczniów naszej placówki biorących udział w grze terenowej najlepiej spisała się klasa VIC, zajmując równocześnie III miejsce w klasyfikacji generalnej.

Cieszymy się, że dzięki uczestnictwu oraz zdobytym w tej imprezie nagrodom wzbogacą się zasoby biblioteki i usprawni codzienna praca w naszej szkole.

Halina Mirga

Zobacz wszystkie zdjęcia